Proč zakoupení jídelníčku nefunguje?

01.03.2022

Jedna z mých klientek si koupila na internetu jídelníček za 1200 Kč. Svěřila se mi s tím, že se cítila okradená, neb ten chlapec jí neposlal žádný zázračný návod na to jak rychle zhubnout, ale týdenní menu postavené na proteinech a zdravých tucích. Zaprvé nic zázračného a zadruhé na jídelníčku vydržela 2 dny. Ano, takto sestavený jídelníček, povede k hubnutí, ovšem pouze za předpokladu, že ho klient zvládne držet dlouhodobě. V čem je tedy zakopaný pes? Proč to to nejde?

Ideální jídelníček je konec cesty nikoli začátek.

Na internetu najdete tisíce jídelníčků - paleo, low-carb, vegetariánský, veganský, vitariánský - opravdu chcete platit za ten 1 001? 

Výživové poradenství není o zadání ideálního stavu. Je to o tom, jak se k tomu idelálu dostat. A každá cesta se skládá z jednotlivých kroků. Chcete uběhnout maratón? Musíte začít tréninkem "Jak na první kilometr" - protože bez něho k tomu poslednímu nedoběhnete.

Zkušenost mě učí, jak důležitý je čas a způsob, jakým zakořeníme každou z jednotlivých změn, které společně do života mých klientů vkládáme. Dává Vám to smysl? Pak mrkněte na  Výživové poradenství  jak to dělám já.