Kila navíc během pandemie COVID?

10.02.2021

Pandemie zasáhla každého. Vybrala si svou daň v sociálním nebo pracovním životě, na fyzickém či psychickém zdraví. Snad víc než kdy jindy jsme si uvědomili potřebu přirozeného pohybu a denního režimu.

Změna je kořením života a jak říká známé rčení "všechno zlé je pro něco dobré"... ale změna, která nepřinese radost do života přináší spíše psychický rozkol. A mezi takovéto patří i kila přibraná během covidu.

Takže jak se hodit zpátky do pohody a vrátit tělu přirozenou krásu?

V článku "Co mám teda vlastně jíst?!" jsou popsána základní pravidla, na kterých se shodne většina (a tím myslím, opravdu většina) odborné veřejnosti. Když se nám je podaří zařadit do denního režimu, tělu se začne dobře dařit - a jak říká jiné rčení "ve zdravém těle zdravý duch".

Není to ale jenom o tom, co jíst. Lidskému psychice dělá dobře pravidelnost a ta dělá dobře i našemu tělu. Je tedy třeba zařadit do denního režimu ty správné rituály a vyřadit ty nežádoucí.

Jak na to?

Můžete se do toho vrhnout sami, a začít sledovat co a proč vlastně děláte. Zkusit se zastavit přesně v ten moment před tím, než do ruky vezmete "to špatné jídlo":

> jídlo, po kterém se necítíte dobře (pocit viny)

> jídlo, které pořád jíte, ale vlastně nevíte proč (vždyť po něm zase přiberete). 

Při takovém zastavení se podívejte, co se děje kolem Vás (situace) a co se děje uvnitř Vás (pocity). Opakuje se tato situace každý den? Co cítíte, když si nutně potřebujete dát ten čokoládový dort? Je to smutek nebo potřeba se odměnit? 

S klienty takto rozklíčujeme mnoho různých vzorců chování, které si neseme z dětství a pojmenování problému znamená, že už máme z půlky vyhráno.

Nechcete na to být sami? Ráda se stanu průvodkyní na cestě k Vašemu novému já.

Bez cesty do hlubin našeho pod/vědomí a odhalení naučených vzorců chování, se změna neobejde.