Jste smutní? Usmějte se :)

10.01.2021

A je to tu po třetí - lockdown. Venku je pošmourno a tak svěsíme ramena. Před chladem se schoulíme s rukama v kapsách. V tváři vážné výrazy, možná i smutek nebo úzkost či únavu z toho všeho, co se kolem děje.

Tělo odráží psychiku a to nejen u lidí. Mrkněte na psi nebo kočky. Když pes vrtí ocasem je šťastný, chce si hrát, má radost - a my to poznáme, i když ten pes není náš. Když kočka mrská ocasem není šťastná, něco se jí nelíbí a dává to najevo - a my to poznáme, i když ta kočka není naše. Když vejde kolega do dveří se svěšenou hlavou, bílým obličejem a svraštělým obočím, víme, že je něco dost v nepořádku. A když vejde kolegyně, která má úsměv od ucha k uchu a všechny okolo zdraví, víme, že má ta holka evidentně dobrý den.

Naše tělo tedy vyjadřuje to, co prožívá naše mysl. Věděli jste však, že to funguje i obráceně?

Když svěsíte hlavu, shrbíte ramena, začnete se mračit, automaticky Vám na mysl začnou přicházet špatné myšlenky. 

Když se ale narovnáte, usmějete se a rozhlédnete se kolem sebe s tím, že budete vnímat krásu okolí (čerstvě napadaný sníh nebo rozkvetlou louku, sluneční třásně vykukující zpoza mraků, sýkorku na stromě nebo to, že někdo prohodí pár milých slov s prodavačkou v supermarketu), tak zjistíte, že Vám začne být dobře i na duši.

POZOR: Vaše myšlenky jsou Vaše rozhodnutí. Nikdo jiný Vám do hlavy nevleze.

Proto zastavte vědomě kolotoč špatných představ, jen Vás oslabují, a dejte prostor myšlenkám, které Vám naopak sílu dodávají.

Takže palce nahoru a úsměv od ucha k uchu. Pomůže tanec, zpěv, procházka nebo sport. Dobrá komedie, dobří přátelé, dobrá hudba. Anebo jemná relaxační masáž, která Vás naladí do krásných tónů a milých myšlenek. 

Přijďte a vyzkoušejte na vlastní kůži :) Objednání online nebo telefonicky.