Zuzana DNES

Vítejte! Tak tohle jsem já. Jsem haptik, ten, který miluje dotek. Dotekem lze pohladit, utišit, léčit. Masér ve své podstatě musí být haptik, ale měl by i velmi dobře znát lidské tělo a mít zkušenosti.

Také se neustále a ráda vzdělávám. V oboru výživy by to pro poradce mělo být samozřejmostí. Názorů i dietních směrů je mnoho a je potřeba se v tom prostě vyznat. Své znalosti jsem získala jak na mnohých kurzech a konferencích tak v rámci vysokoškolského studia Výživového poradenství a sportovní diagnostiky.

Lidské tělo je nádherné a velmi komplexní. Je tu s námi od narození a je tu napořád. Fakt, ani na chvilku nedá pokoj! Pojďme ho naladit - zevnitř i zvenčí.

V mé mnohaleté praxi naleznete například spolupráci s hotelem Four Seasons a Chateau Mcely, rehabilitačním centrem Iprea, společností Alkmeon nebo doc. MUDr. Martinem Matoulkem, Ph.D., který se dlouhodobě věnuje práci s pacienty trpící obezitou. 


Zuzana DŘÍV

A tohle jsem byla já - o 23 kg těžší, zapadlé oči a pupínky na obličeji. Cesta to byla dlouhá. Po maturitě jsem odjela do zahraniční, kde jsem prožila celkem 8 let. Občas jsem brigádničila jako masérka nebo cvičitelka, studovala různé výživové směry, chodila na kurzy či přednášky.

Tenkrát mě nenapadlo, že by se koníček, který mě tolik změnil, mohl jednou stát mým živobytím.

A pak to přišlo, přehodila jsem výhybku. Nikdy nezapomenu na reakci mojí sestry, když jsem řekla, že v kanceláři dávám výpověď, stávám se masérkou a hlásím se na obor Výživové poradenství a sportovní diagnostika. Znělo to asi takhle: "No, konečně!!"
A protože je to sestra o 5 let starší, musí mít pravdu :)