To bylo jednoho dne odpoledne, když se ozval telefon: "Dobrý den, zde Policie České republiky. Jste majitelem auta...?" Následovala specifikace auta, které jsme doma familiárně nazývali Kvído. Ihned poté následovala zásadní informace: "Spadla Vám na kapotu omýtka."

Peeling (scrub) používáme za účelem odstranění suché, staré kůže. Peeling může být mechanický, chemický, enzymatický, suchý, olejový, solný, cukrový...

Když člověk brousí po internetu, nenajde snad jedinou potravinu, na které by se všichni shodli. Typickým představitelem měnících se názorů odborné i laické veřejnosti je vajíčko. Dříve démonizované dnes některými vyzdvihované jako superpotravina. Mezitím chudák vajíčko svůj obsah cholesterolu nijak nezměnilo.

"Tak vstáváme!" kouknete na hodiny a ono je za pět minut celá. "Šup, šup, nejste jediná, koho mám dnes na lehátku. Jednou jsem jich zvládl i 15 za den." a jste pakováni, protože za dveřmi už přešlapuje další klient. Uf... nechtěla bych být ta poslední v řadě. Jaká kvalita musí stát za takovou kvantitou?

BMI (Body Mass Index = index tělesné hmoty) dává do poměru váhu člověka s jeho výškou, kdy váha se vydělí výškou uvedenou v metrech na druhou.

Sluníčko nás láká ven bosky i nebosky. Bosoboty (barefooty) jsou "in" a jako všechno nové (nebo znovu objevené) je tomu věnováno mnoho pozornosti a jako každá novinka někomu se líbí zatímco jiný je zatracuje.

Chci zhubnout a chci zhubnout rychle! Jenže když já tloustnu i ze vzduchu... stačí projít kolem cukrárny, abych měla 3 kila navrch. No a co, je to jedno, jsem jaká jsem. Konečně máme to v rodině, je to dědičné, to už moje maminka... Tak jen jeden kousek na ty moje nervy, fakt to nutně potřebuju.

Dornova metoda je terapeuty hojně využívána pro jemnou a účinou korekci kloubů, ať už se jedná o například nápravu rotace obratlů nebo délky dolních končetin. Konkrétně na dolní končetině lze měřit různé délky - anatomickou, funkční a délku končetiny při asymetrii pánve.

Pandemie zasáhla každého. Vybrala si svou daň v sociálním nebo pracovním životě, ve fyzickém nebo psychickém zdraví. Snad víc než kdy jindy jsme si uvědomili potřebu přirozeného pohybu a denního režimu.

A je to tu po třetí - lockdown. Venku je pošmourno a tak svěsíme ramena. Před chladem se schoulíme s rukama v kapsách. V tváři vážné výrazy, možná i smutek nebo úzkost či únavu z toho všeho, co se kolem děje.