První setkání s mými klienty probíhá vždy stejně - varováním.

Věděli jste, že některé z firem na vysoké posty chtějí manažery, kteří prokazatelně mají za sebou opravdu velký profesní průšvih? Učíme se skrze zkušenosti a ty nepříjemné se snažíme neopakovat. Pravděpodobnost, že tak velký průšvih se vám v životě stane znovu, bude menší úměrně k nabytým zkušenostem. Moudří lidé tvrdí, že mnohdy právě z chyb...

Vypadá to, že se roztrhl pytel s velmi drahými krevními a dalšími testy, které zjistí detailní informace o našem metabolismu a konečně nám odhalí tu palčivou otázku "Proč mi nejde zhubnout?".

Jedna z mých klientek si koupila na internetu jídelníček za 1200 Kč. Svěřila se mi s tím, že se cítila okradená, neb ten chlapec jí neposlal žádný zázračný návod na to jak rychle zhubnout, ale týdenní menu postavené na proteinech a zdravých tucích. Zaprvé nic zázračného a zadruhé na jídelníčku vydržela 2 dny. Ano, takto sestavený jídelníček, povede...

Novoroční předsevzetí - ZHUBNU. Letos už jako vážně! Jo, a taky vím, že to sama nedám, takže - co se nabízí? Výživové poradenství!

To bylo jednoho dne odpoledne, když se ozval telefon: "Dobrý den, zde Policie České republiky. Jste majitelem auta...?" Následovala specifikace auta, které jsme doma familiárně nazývali Kvído. Ihned poté následovala zásadní informace: "Spadla Vám na kapotu omítka."

Peeling (scrub) používáme za účelem odstranění suché, staré kůže. Peeling může být mechanický, chemický, enzymatický, suchý, olejový, solný, cukrový...

Když člověk brousí po internetu, nenajde snad jedinou potravinu, na které by se všichni shodli. Typickým představitelem měnících se názorů odborné i laické veřejnosti je vejce - dříve démonizované dnes některými vyzdvihované jako superpotravina. Mezitím chudák vajíčko svůj obsah cholesterolu nijak nezměnilo.

"Tak vstáváme!" kouknete na hodiny a za pět minut celá. "Šup, šup, nejste jediná, koho mám dnes na lehátku. Jednou jsem jich zvládl i 15 za den." a jste pakováni, protože za dveřmi už přešlapuje další klient. Uf... nechtěla bych být ta poslední v řadě. Jaká kvalita musí stát za takovou kvantitou?