Drobnost (nejen) do kanceláře

01.09.2022

Postura těla je něco, na co máme oko - my všichni, tj. nejen vystudovaní fyzioterapeuté. Na první pohled poznáte na člověku, že mu není dobře. Bude sehnutý, ramena svěšená, hrudník uzavřený a stažený, výraz tváře vážný nebo vyjadřující bolest.

Vnitřní pocity vyjadřujeme skrze obličej, gestikulaci, postavení těla, ale i to jak se oblékáme či obecně jak o sebe pečujeme. Představte si, že přijdete ke kadeřnici, která bude mít na hlavě neupravené mastné vlasy. Nebo k dietologovi, který sám bude obézní. Nebo k fitness trenérovi, který vám s ohnutými zády podá ruku a lá "leklá ryba" a bude si stěžovat na ochablé svaly. Vrátíte se, abyste takovou službu znovu a rádi využili? Budete jim věřit to, co vám naordinují a budete se dle takových rad řídit?

Vnitřní a vnější svět je velmi provázaný. To jak se cítíme uvnitř, vyzařujeme ven. A teď pozor - cesta je to obousměrná. Když upravíme zevnějšek, ovlivníme tím i vnitřní nastavení. Jste smutní? Pusťte si veselou taneční muziku, dejte si studenou sprchu, jděte si zaběhat nebo na procházku, ale hlavně - narovnejte se a usmějete se. Proč? Protože cesta je to obousměrná.

Zkuste to teď hned:

  1. Narovnejte se
  2. Ramena dolů a dozadu - tím se otevře hrudník
  3. Dejte koutky úst nahoru - jen tak jemně do spokojeného téměř neznatelného úsměvu
  4. Zavřete oči a zhluboka se 3x nadýchněte
  5. Udržte svůj jemný úsměv na rtech
  6. Obraťte svoji pozornost dovnitř
  7. Jak se nyní cítíte?

Rozbijte svých 8 hodin u počítače výše zmíněným "cvičením". 100x nic umořilo osla, a tak když takovou drobnost zařadíte do vašeho denního režimu a 1x za hodinu se narovnáte a usmějete, tělo i psychika vám to rychle vrátí. Jak? Budete se cítit lépe.

Ale jestli té kanceláře máte dost a potřebujete opravdu vypnout a dopřát si odpočinek, stavte se na Tělový peeling :)