Jak vybrat výživového poradce?

02.02.2022

Novoroční předsevzetí - ZHUBNU. Letos už jako vážně! Jo, a taky vím, že to sama nedám, takže - co se nabízí? Výživové poradenství!

Jestli na to skutečně nechcete být sami, pak je ten správný čas vybrat si někoho, kdo vás změnou (a hlavně jejím zakořeněním do Vašeho života) provede. Jak na to? Mrkněte na tato doporučení:

VYVARUJTE SE:

1. Nákup jídelníčků a počítání kalorií

Na internetu najdete 1000+ jídelníčků. Skutečně potřebujete 1001, za který draze zaplatíte? Problém s jídelníčky je v tom, že představují ideální variantu našeho denního menu. Ze dne na den se jen málokdo dokáže k tak ideální variantě přiblížit. Je potřeba jít na to doslova odjinud - o tom viz článek  proč jídelníčky nefungují?

2. Krabičkové diety

Uf... výborný business. Zkuste si spočítat kolik za měsíc utratíte na krabičkách + jídlo, které si pořídíte na víc, protože krabičky nebudou dostačovat. Na kolik vás vyjde jeden měsíc? A jeden rok? 

3. Zaručené rychlé výsledky hubnutí - typicky zázračné diety 

V dnešní době máme potřebu mít všechno hned - na jeden rychlý klik. Máme-li čekat půl minuty, už je to dlouho. Lidské tělo ale tímto způsobem nefunguje. Jak dlouho trvalo než jsme nabrali těch posledních 5 kg? O víkendu? To asi ne... Stejně tak ani neshodíme. Není to reálné, nebylo by to zdravé a už vůbec ne dlouhodobě udržitelné.  

4. Doplňky na hubnutí

Znovu připomenu finanční stránku. Na kolik vyjdou takové doplňky? A víte, že obsah výživových doplňků není nijak kontrolován? Proto než se pro nějaký rozhodnete, zjistěte si původ. V. lepším případě jen zaplatíte draze za hezkou krabičku a neškodné pastilky. V horším případě ty pastilky mohou obsahovat rezidua látek, které našemu tělu nejen že neprospívají, ale dokonce škodí.

5. Krevní testy

Roztrhl se pytel s krevními testy, které zodpoví otázku "Proč zrovna já nehubnu?". Další výborný business. Krev jistě nelže a její výsledky poví mnohé o tom, co se právě děje v našem těle. Jeden takový test Vás vyjde na několik tisíc korun. Hmmm... a myslíte si, že se za tu cenu dozvíte něco, co ještě nevíte? Něco skutečně nového co Vám pomůže na cestě za hubnutím? 

Vězte, že některé nutriční řetězce přijímají své poradce primárně jako prodejce, teprve až potom hodnotí jejich znalosti o výživě. 

6. Anonymní poradenství - cena ani jméno poradce není uvedeno

Tady opravdu velký pozor na praktiky šmejdů. Úvodní pohovor probíhá velmi rychle a velmi agresivně. Potom následuje podpis a úhrada za výživové poradenství. Cena je naprosto nepřiměřená a neadekvátní, ale - již jste podepsali.

HLEDEJTE:

1. Odbornost a zkušenost

Má-li poradce vysokou školu je to jistě skutečnost, která zajistí určitou úroveň. Avšak je i mnoho výživových poradců s kvalifikací danou kurzem, což nemusí značit nic špatného. U všech je však zásadní průběžné doplňování znalostí. Výživa je totiž obor, který jde neskutečně vpřed a je v zájmu odborníků z různých specializací. Co platilo před 10ti lety, neplatí dnes a je proto třeba držet krok.

2. Lidskost a laskavost

Hledejte terapeuta, který Vám bude lidsky sympatický. Poradenství je velmi individuální a intimní záležitost. Váš čas, chcete trávit s někým, s kým vám bude dobře, u koho máte pocit porozumění.

3. Nenechte si prodávat ryby -> najděte toho, kdo Vás naučí rybařit.

Provázím své klienty na cestě k vnitřní spokojenosti. Mým cílem není, abyste po celý život byli závislí na Výživovém poradci. Mým cílem je, abyste uměli poskládat svůj jídelníček tak, že Vám bude dobře na těle i na duši.

Přesně takové  Výživové poradenství  najdete Pod Altánem.